Tak a je to tady. Po roce zase postaven na krásný triatlonový závod v blízkosti Pardubic, který je v distancích polovičního Ironmana (1,9km plavaní, 91km na kole a 21,1km běh). Čas přemístění jsme letos nepodcenili a dorazili na start o 2 hodiny dříve. Tam jsme se postupně setkali i s celou naší rodinou i rodinou kamárada Jakuba Jaroše. Strategie byla jasná, dojet Helenu Kotopulu na kole a tý se držet až do cíle. Kolo s dalšíma věcma jsem hodil do depa, poslechnul rozpravu a sup do gumy (plavecký neopren).

3 2 1 a bylo odstartováno. V plavání je to vždy mela, protože ve vodě startuje na ráz 700 triatletů, letos se to naštěstí obešlo bez kopanců do hlavy a plaval jsem si svým turistickým tempem mimo hlavní melu. Vyplaval jsem na nějakém 180 místě. Depo proběhlo v pohodě, akorát jsem si musel vzít ponožky, protože jsem měl z pondělního testování nových triatlonových bot nohy samou odřeninu. Při výlezu z depa jsem si všiml, že je Helena vedle mě, tak jsem se jí na kole prvních 20km držel, než jí ve stoupáni praskl řetěz a měla po závodě a já po svém koni, který krásně udával tempo. Celý kolo jsem jel na nějakých 150 tepů a myslím, že byla dobře zvolená strategie, protože následně na běhu jsem se necíl ani příliš unaven a zároveň sil nepřebývalo.

Jen to sluníčko nám letos opět přálo až moc a z původní předpovědi deště bylo 30° ve stínu. Ještě, že byla každý dva kilometry občerstvovačka a někdy byl na ní i bidon, který jsem si rád pokaždé celý vylil na sebe.

Ten běh už asi nikomu moc nechutnal, protože můj čas 1:30 patřil k 16. nejlepšímu času celkově. Cílovou pásku jsem proťal v čase 4:40:16 a to stačilo na 36. místo celkově a 10. místo v kategorii.

Závěrem velké díky rodině a smekám před Kubou, který dnes spojil formu ve všech disciplínách.