V sobotu jsme se vydali s rodinou a kámošem Jakubem na závod v Hamrech na jezeře na distancích polovičního Ironmana, který byl velmi náročný už jen proto, že počasí nám moc nepřálo. Na plavání (1,9km) jsme měli ještě hezky a z vody jsem vylézal kolem 30.místa (moje nejslabší disciplína).

Na kole (93km s převýšením 1000m) se mně jelo hezky a postupně jsem se propracovával dopředu. Po prvním kole se počasí zbláznilo a chvílema nám i bubnovaly kroupy do přileb. Byl jsem i svědkem nehezkého pádu jednoho ze závodníků, který nevybral zatáčku ze sjezdu a položil to v cca 50kilometrové rychlosti na zem. Řekl jsem si, že dneska padat nechci a začal jsem ve všech zatáčkách více brzdit. Nakonec se mně po kole podařilo dorazit do depa na nějakém 8.místě s tím, že jsem měl nohy celkem čerstvý.

Běh (21,1km) jsem rozeběhl tempem 4min/km a to jsem se snažil držet a čekal jsem, kdy mně nohy vytuhnou. Naštěstí nohy byly dobrý a tempo se mně podařilo držet. Na 14 km na mně Honza V. houkl, že mám ještě jednoho závodníka 30 sek před sebou a tak jsem do sebe šoupl přípravek proti křečím a hurá na něj. Toho se mně podařilo seběhnout asi 3km před cílem. Čas půlmaratonu jsem měl zatím nejrychlejší co jsem běžel v triatlonu 1:22. Nakonec z toho vylezlo 4.místo celkově, 3.místo v kategorii, 2.nejrychlejší běh a moje vůbec první bedna na této distanci. Na závěr bych chtěl poděkovat tátovi s mámou, že mně po celou dobu dělali perfektní support na trati.

Všem, kdo šli do tohoto závodu patří velký respekt, protože to počasí nám teda letos vůbec nepřálo.