Před časem jsem se rozhodl pro tuhle masovku po konzultaci s kámošem Lukášem, který ji byl v roce 2016 a říkal, že zažít tolik fanoušků na trati je nezapomenutelný zážitek. Ještě v 10 hodin večer jsme se nemohli rozhoupat jestli zvolit cestu po kolejích, nebo po silnici, ale nakonec jsme se rozhodli pro vlak, aby i Davídek měl zážitek z použití dalšího dopravního prostředku.

Cesta proběhla v pohodě, tak převlíknout a hurá na start. Do startu zbývalo asi 5 minut a i když jsem věděl kde je start, tak ne a ne se tam dostat. Když už jsem tam skoro byl, tak mně řekli, že dál to je jenom pro VIP a co jsem kurňa já??:-) Tak oběhnout blok a druhý pokus. Těch zmatených běžců tam bylo víc, tak jsme dali hlavy dohromady a start našli. Člověk by řekl, že když tam je 11500 startujících běžců, že nebude problém najít start, ale byl ;-).Podařilo se mně dostat do nějaké desáté lajny a nervózně jsem čekal do výstřelu. Rozběh byl tempem 3:20min/km a moc dobře jsem si uvědomoval, že takhle to dál nepůjde. Úmyslně jsem začal ztrácet pozici, protože jsem nechtěl přepálit začátek. Na 5km byl čas nějakých 18min a to už jsem věděl, že dnes to bude bolet, protože rychlost mého běhu byla hodně nad můj plán. Na 10km byl čas 36:40 a snažil jsem se už jen držet tempo. Kdybych ho udržel, tak by to mohl být parádní čas. Bohužel se to moc nedařilo a nějaké těžce získané vteřinky jsem začal postupně ztrácet. Na poslední tři kilometry byly nohy už hodně gumový. Držela mně jen vidina osobního rekordu. Do cíle jsem doběhl s úsměvem a totálně vyřízen.

Trošku jsem byl překvapen zvlněným terénem, který jsem nečekal a chvílemi vál dost silný vítr, ale i tak z toho byl pro mně parádní čas 1:18:24 (osobák překonán o 20 vteřin) a 116 místo z 11200 bláznů.

Sportu zdar Plesky

Prazskypulmaraton2018 1